Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Invatamant primar
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Invatamant primar

Buna ziua,

Am absolvit Facultatea de Filosofie, detin diploma de licenta si doresc sa intru in invatamant ca invatator (profesor clasele I-IV).
Imi puteti spune, va rog, ce cursuri trebuie sa fac? Specializari/ echivalari/ cursuri postuniversitare? Se poate sa urmez astfel de cursuri sau este obligatoriu sa urmez facultatea de Pedagogie (licenta, 3 ani)?
Unde ma pot adresa sa obtin toate informatiile necesare?

Va multumesc!
Este obligatoriu sa absolviti facultatea de stiinte ale educatiei. La invatamant primar nu merge cu modulul pedagogic.
Facultatea de stiinte psihopedagogice nu va da licenta pentru invatamant primar, ci pentru profesor de psihopedagogie, psiholog, stiinte sociale etc.