Forum Discuţii juridice Executare silită Contestare evaluare imobil - executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Contestare evaluare imobil - executare silita

Buna ziua!
Am un credit ipotecar si sunt in executare silita.Cu toate ca am permis accesul evaluatorului pentru a face evaluarea imobilului,acesta a evaluat imobilul la o valoare sub valoarea de piata,adica 47000Euro,chiar daca aceeasi banca a evaluat imobilul,la acordarea creditului, la 100000Euro.In bloc s-a vandut un apartament asemanator dar fara imbunatatiri cu 58000EuroCe pot face?Am posibilitatea sa contest aceasta evaluare?
Multumesc!
bineinteles
In termen legal puteti formula obiectiuni la raportul de evaluare
Care este termenul legal si unde pot face obectiunile?
Multumesc!
obiectiuni