avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 464 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatia de Somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatia de Somaj

Sunt curios daca pot imputernici pe cineva sa semneze odata pe luna in locul meu pentru indemnizatia de somaj.

Are cineva idee de asa ceva?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:13, 2 Septembrie 2014
~ Conținut șters la cerere ~
Daca va uitati mai sus, la art.15 (2) din Normele de aplicare a Legii 76/2002 administratorul si asociatul nu fac parte din "activitati autorizate potrivit legii".
~ Conținut șters la cerere ~
@ 2013intreb

Intr-adevar, asa este . Veniturile realizate in calitate de administrator sunt cele obtinute in baza unei indemnizatii/remuneratii pentru aceasta calitate.

Veniturile din incasarile realizate de societate sunt ale acesteia si nu ale administratorului.
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Castig din conventie civila in timpul somajului adriana16 adriana16 In octombrie 2012 am castigat 450 ron dintr-o conventie civila -am participat la organizarea unui festival-fiind in somaj din 3 octombrie 2012.Trebuie sa dau ... (vezi toată discuția)
Loc de munca part time AlexandraC18 AlexandraC18 Buna ziua. Am si eu o intrebare.. Daca am terminat liceul si lucrez la un hipermarket part-time pot sa imi fac si indemnizatia de somaj ? (vezi toată discuția)
Somaj gabydutescu gabydutescu Buna seara,daca sotia este numita administrator(fara contract de munca) la firma care copiii au infiintat-o daca este data in somaj de firma la care lucrez, ... (vezi toată discuția)