Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatia de Somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatia de Somaj

Sunt curios daca pot imputernici pe cineva sa semneze odata pe luna in locul meu pentru indemnizatia de somaj.

Are cineva idee de asa ceva?
~ Conținut șters la cerere ~
Daca va uitati mai sus, la art.15 (2) din Normele de aplicare a Legii 76/2002 administratorul si asociatul nu fac parte din "activitati autorizate potrivit legii".
~ Conținut șters la cerere ~
@ 2013intreb

Intr-adevar, asa este . Veniturile realizate in calitate de administrator sunt cele obtinute in baza unei indemnizatii/remuneratii pentru aceasta calitate.

Veniturile din incasarile realizate de societate sunt ale acesteia si nu ale administratorului.
~ Conținut șters la cerere ~