Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Taxe notariale in caz de partaj voluntar
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Taxe notariale in caz de partaj voluntar

Buna seara,

In situatia unui partaj voluntarj, atunci cand se aduc in discutie atat bunuri imobile commune cat si datorii comune (reprezentand credite bancare aferente bunurilor), pe ce valori se calculeaa taxe notariale? Doar pe valorile pozitive, sau si pe datorii?

Multumesc anticipat
Mai bine intrebati la notar.. nu cred totusi ca ca va ia taxa la valoarea de impartit, cum ar face instanta.