Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Taxa firma farmacie
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Taxa firma farmacie

afisarea firmei unei farmacii este scutita de plata oricarei taxe la primarie?
Nu.
Scutirile sunt cele prevazute in art 272 cod fiscal:
[ link extern ]
dar este art.17 alin 3 din legea 266/2008 privind legea farmaciei unde se stipuleaza ca afisarea firmei farmaciei este scutita de plata taxa. Deci dupa care lege merg?