Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Eroare in Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Eroare in Revisal

Buna ziua !
Am operat gresit in revisal data angajarii unui salariat - si anume : in loc de 07.08. am pus 08.07. Am si transmis revisalul in 06.08 .... Cum credeti ca se poate remedia ?
Multumesc !
HG 500/2011 prevede la art.4 alin.3 ca : Orice corectie a erorilor survenite in completarea registrului se face la data la care angajatorul a luat cunostinta de acestea.

Prin urmare, faceti o corectie la data de incepere a activitatii,dupa care transmiteti fisierul generat la ITM.
Am rezolvat. Va multumesc inca o data.Efectiv ma blocasem.... deja vedeam amenda pe care trebuia s o platesc.