Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Studii universitare initiate inainte de sistemul ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Studii universitare initiate inainte de sistemul Bologna

Buna ziua.
Diploma de licenta obtinuta in urma unor studii universitare de lunga durata de 4 ani, initiate in 2002 si finalizate in 2006, echivaleaza cu diploma universitara de master?
Mentionez ca pe suplimentul de diploma nu este mentionat Sist. Bologna respectiv cele 3 cicluri ale sale.

Multumesc!
Respectivul articol din LEN se refera la studii de lunga durata, cu sau fara credite, absolvite inainte de introducerea sistemului Bologna. Dv. nu aveti studii de lunga durata echivalent master de vreme ce aveti mai putin de 300 de credite.