avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 891 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salarizare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salarizare

Buna ziua !
Lucrez in Administratie locala ( din anul 1990 cu contract de munca pana in anul 2002 ) ca functionar public principal – referent fiscal (din 2002 pana in prezent ) .

Am salariul de baza 741 lei ( cu o vechime de 25 % ,lucrez din anul 1978 ).
Deci brut intreg 926 lei.
Salariul net este de 689 lei . Intrebarea mea este daca sunt incadrata corect sau nu .

Va multumesc anticipat pentru raspuns .
Am uitat sa mentionez ca in afara vechimii de 25 % nu beneficiez de nici un fel de spor , sau tichet de masa sau vacanta etc.
Ultima modificare: Vineri, 5 Septembrie 2014
IIB, utilizator

Alte discuții în legătură

Confidentialitate salariu in institutiile publice bratu nicolae bratu nicolae sunt contabil de primarie de comuna, este legal sa fie cerute de consilierii locali salariile nete, primele de vacanta, tichete de masa, tichete cadou, ... (vezi toată discuția)
Salariu de baza ioanarrr ioanarrr Buna seara, Pe fluturasul de salariu am trecut 1279 RON (salariu net pe care il voi lua maine), insa salariul meu de baza este 1300 RON. Este posibil sa ai ... (vezi toată discuția)
Salariul de incadrare cameliamaria75 cameliamaria75 Am tot scris in acest forum in legatura cu transformarea postului de la contractual la functionar public in administratie publica.Acum am fost incadrata ... (vezi toată discuția)