Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Firme nou infiintate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Firme nou infiintate

ce impozite platesc firmele nou infiintate in cursul anului la bugetul de stat?
Daca firma nu desfasoara activitate nu plateste impozite la bugetul de stat.
Daca firma desfasoara activitate plateste impozite la bugetul de stat in functie de vectorul fiscal,respectiv daca are angajati plateste impozit pe venit(salarii),daca ete platitor de TVA plateste TVA ,daca est platitor de impozit pe profit plateste acest impozit,daca este microintreprindere plateste acest tip de impozit,daca are constructii speciale plateste taxa pe constructii special etc.