Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drepturile persoanei cu clauza de habitatie viagera
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drepturile persoanei cu clauza de habitatie viagera

am 60 de ani si acum 10 ani am dat locuinta (casa si curte) la un nepot de var prin c-v cu clauza de habitatie viagera.// ma impac bine cu nepotul (nu am copii si nici sot).,si-a facut casa la mine in curte si locuieste impreuna cu parintii lui (verii mei) pe care ii consideram oameni seriosi la momentul respectiv.//persoane rau- intentionate le-au bagat in cap ca pot fi data afara si ei pot vinde pt ca eu nu mai am drept de proprietate si verii mei se poarta urit cu mine de atunci// vreau sa intreb> daca ma adresez instantei penale rezolv ceva, cu art de lege rezolutiunea c-v si repunerea partilor in situatia inainte de incheiere c-v ,,,multumesc emilia
s-a rezolvat!

succes tuturor!
Cornel Vasile, Consilier juridic