avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 412 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drepturile persoanei cu clauza de habitatie viagera
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drepturile persoanei cu clauza de habitatie viagera

am 60 de ani si acum 10 ani am dat locuinta (casa si curte) la un nepot de var prin c-v cu clauza de habitatie viagera.// ma impac bine cu nepotul (nu am copii si nici sot).,si-a facut casa la mine in curte si locuieste impreuna cu parintii lui (verii mei) pe care ii consideram oameni seriosi la momentul respectiv.//persoane rau- intentionate le-au bagat in cap ca pot fi data afara si ei pot vinde pt ca eu nu mai am drept de proprietate si verii mei se poarta urit cu mine de atunci// vreau sa intreb> daca ma adresez instantei penale rezolv ceva, cu art de lege rezolutiunea c-v si repunerea partilor in situatia inainte de incheiere c-v ,,,multumesc emilia
s-a rezolvat!

succes tuturor!
Ultima modificare: Duminică, 31 Mai 2015
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de vanzare cumparare apartament cu clauza abitatie viagera liliana.suciu liliana.suciu Subiect: Contract de vanzare cumparare apartament cu clauza abitatie viagera -am contract de vanzare cumparare apartament , cumparat de la fostul ... (vezi toată discuția)
Stabilirea domiciliului ginajaneta ginajaneta buna ziua.Am fost la politie pentru a-mi schimba C.I.expirata,si m-am lovit de o problema.Eu si sotul meu suntem proprietarii unui imobil pe care l-am cumparat ... (vezi toată discuția)
Desfacerea unui contract de vanzare cumparare cu habitatie viagera dragaeugen dragaeugen in anul 2014 mi-am vandut apartamentul proprietate personala,cumparat inainte de a ma casatori,fiind in divort cu sotia ,am cumparat cu banii obtinuti un alt ... (vezi toată discuția)