avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 474 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... recuperare taxe auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

recuperare taxe auto

As putea recupera taxele auto platite la Directia de Finante Publice pentru un automobile achizitionat in 2008. Inca nu am facut nici un demers. detin chitantele care confirma taxele achitate, care dupa cate am inteles se pot recupera. Care ar fi procedura prin care as putea recupera aceste sume, daca bineintele e posibil.

multumesc
Cel mai recent răspuns: ContSters324606 , utilizator 21:05, 8 Septembrie 2014
Cu siguranta ca puteti prin instanta.
detalii in link-ul de mai jos :

[ link extern ]

daca credeti ca se merita , spor la treaba .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot sa recuperez taxa de poluare? dacidaci dacidaci Buna seara Am achizitionat in 26.07.2008 un Iveco din Germania si in data de 24.09.2008 am achitat taxa de poluare in valoare de 5.294,00 ron la Adm. sct. 4. ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa de poluare auto zaris zaris Am achiziţionat în luna septembrie 2009 un autoturism nou (1461 cmc, euro 4). Am plătit 1100 lei taxa de poluare. Se poate recupera aceasta taxă. (vezi toată discuția)
Recuperare tva elvetia CristianVanatoru CristianVanatoru Buna ziua, in anul 2008 luna mai am achizitionat pe persoana fizica o autoutilitara din Elvetia pentru suma de aprox 18000 de euro. As vrea sa stiu daca mai ... (vezi toată discuția)