Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Resurse umane: ce trebuie avut in vedere la intocmirea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Resurse umane: ce trebuie avut in vedere la intocmirea fiselor de post?

Va rog sa-mi spuneti de ce anume trebuie tinut cont in realizarea unei fise de post si la cat timp se reactualizeaza. Astept raspunsuri pe osmozademarinutza@yahoo.com. Multumesc!
In sectiunea documente utile gasiti si modele de fisa postului....va orientati de aici ce trebuie sa cuprinda o fisa postului.
Cat despre reactualizarea fisei, nicaieri nu este prevazut un termen....reactualizarea se face in momentul in care salariatul respectiv va avea de indeplinit si alte sarcini sau atributiuni in afara de cele prevazute.
Fisa postului ar trebui sa contina date minime despre:

- denumirea postului de munca;

- integrarea in structura organizatorica;

- responsabilitati;

- sarcini;

- activitati si actiuni specifice postului de munca;

- competentele postului de munca;

- contextul muncii;

- pregatirea necesara postului de munca;

- salariul si conditiile de promovare.