avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Cumparare centrala termica
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Cumparare centrala termica

din bugetul alocat la art 104 din legea 1 a invatamantului se poate cumpara o centrala termica pentru o scoala?
care este suma limita pentru o licitatie?
Cel mai recent răspuns: marin83 , utilizator 07:43, 11 Septembrie 2014
se incadreaza la litera "d" , si de regula cea mai mica oferta este acceptata .

[ link extern ]
pentru o suma ce depaseste 50 000 se organizeaza licitatie sau indiferent de suma?
dar , ce centrala este aceea de depaseste 50000 lei ? sau cu toata instalatia + manopera ,ajunge la 50000 lei ?
cu tot cu instalatiei ,manopera si alte cheltuieli.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Debransare termoficare. anca_eu anca_eu Buna ziua. Doresc sa ma debransez de la sistemul central de termoficare (oras Galati) pentru a-mi instala centrala termica pe gaz. Am aflat de o procedura (mi ... (vezi toată discuția)
Părți comune - instalare centrală termică proprie Daniel Dmc Daniel Dmc Bună ziua! Recent am achiziționat un apartament care era conectat la rețeaua de termoficare a orașului. Urmează să-mi instalez centrala termica proprie, ... (vezi toată discuția)
Buna seara! asociatia are 10 apartamente. s-a prezentat o oferta ... jessie_alx jessie_alx Buna seara! Asociatia de proprietari are 10 apartamente. S-a prezentat o oferta de reparare a hidroizolatiei, la un pret foarte mare, acopetita oarecum de alte ... (vezi toată discuția)