Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Cumparare centrala termica
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Cumparare centrala termica

din bugetul alocat la art 104 din legea 1 a invatamantului se poate cumpara o centrala termica pentru o scoala?
care este suma limita pentru o licitatie?
se incadreaza la litera "d" , si de regula cea mai mica oferta este acceptata .

[ link extern ]
pentru o suma ce depaseste 50 000 se organizeaza licitatie sau indiferent de suma?
dar , ce centrala este aceea de depaseste 50000 lei ? sau cu toata instalatia + manopera ,ajunge la 50000 lei ?
cu tot cu instalatiei ,manopera si alte cheltuieli.