avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 597 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Concediu fara plata pentru nevoi personale cadru ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Concediu fara plata pentru nevoi personale cadru didactic

Un cadru didactic cu vechime in invatamant de 22 ani este in concediu fara plata pentru nevoi personale pe perioada unui an de la 18.11.2013 pana la 18.11.2014.
Nu a mai beneficiat de cfp. Mai poate beneficia in continuare de concediu fara plata inca 1 an? Sau trebuie sa astepte 10 ani pentru a mai putea beneficia de cfp adica in 2023?
Legea 1/2011, art.255 nu este foarte explicita.
Cel mai recent răspuns: elena138 , utilizator 20:33, 11 Septembrie 2014
Puteti beneficia de cei 2 ani, fara sa va intoarceti la catedra.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu fara plata pentru un titular in invatamant JOHNVASILE JOHNVASILE Un cadru didactic cu peste 30 ani vechime, profesor titular care a lucrat continuu de la angajare (1987) pana acum, in ce conditii isi poate lua un CFP ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! sunt profesor titular cu 26 de ani şi jumătate ... lenuta_topala lenuta_topala Bună ziua! Sunt profesor titular cu 26 de ani şi jumătate vechime şi am fost în concediu fără plată un an şi jumătate (februarie 2019- august 2020). ... (vezi toată discuția)
Concediu fara plata in invatamant iams3006 iams3006 Lucrez in invatamant de 14 ani si nu am beneficiat pana acum de concediu fara plata. Daca imi iau 1 an CFP pot sa lucrez legal in alta parte si sa imi ramana ... (vezi toată discuția)