Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Concediu fara plata pentru nevoi personale cadru ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Concediu fara plata pentru nevoi personale cadru didactic

Un cadru didactic cu vechime in invatamant de 22 ani este in concediu fara plata pentru nevoi personale pe perioada unui an de la 18.11.2013 pana la 18.11.2014.
Nu a mai beneficiat de cfp. Mai poate beneficia in continuare de concediu fara plata inca 1 an? Sau trebuie sa astepte 10 ani pentru a mai putea beneficia de cfp adica in 2023?
Legea 1/2011, art.255 nu este foarte explicita.
Puteti beneficia de cei 2 ani, fara sa va intoarceti la catedra.