Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... decizie irevocabila
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

decizie irevocabila

Buna ziua,
Avand in vedere ca intr-un proces al unei persoane fizice impotriva unei banci comerciale s-a dat o decizie irevocabila privind plata ratelor creditului in chf la cursul acordarii din 2007,ce s-ar putea face(inafara unui alt proces impotriva bancii)din punct de vedere legal pentru a putea beneficia de acelasi rezultat si alte persoane aflate in aceesi speta?
Multumesc si astept raspunsuri!
Doar prin proces in care sa invocati practica judiciara, respectiv acea sentinta. Insa la noi intara practica instantelor nu este izvor de drept- adica nu exista obligatia sa se tina cont de ea.