Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Invitatie UCVAP fonduri proprii
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Invitatie UCVAP fonduri proprii

Pentru initierea unei achizitii finantata din surse propri prin negociere fara publicare anunt este obligatoriu transmiterea unei invitatii catre UCVAP ?
Din surse proprii , nu.
Sigur ? este reglementat undeva ?
Este obligatorie. Vezi art. 5 alin (1) sau (2), dupa caz, din OUG 30/2006, coroborat cu art. 37 sau 38 din HG 921/2011