avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 680 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Notificare prin telefon
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Notificare prin telefon

Un angajat m-a anuntat prin telefon ca nu mai vine la serviciu. A lucrat 5 zile, deci a fost inca in perioada de proba.
Refuza sa vina la birou sa ni le returneze echipamentul de lucru si sa depuna notificarea.
Ce pot sa fac in cazul acesta?

Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: wall-street , utilizator 13:11, 16 Septembrie 2014
Puteti formula dvs notificare in cauza pentru a inceta raportul de munca in perioada de proba.
Da, chiar acum l-am si incetat. Insa cum pot sa recuperez echipamentul de lucru?
Echipamentul de lucru trebuie sa fie returnat angajatorul la incetarea c.i.m. ? Aveti vreo dispozitie in acest sens?
Din pacate nu avem. M-am gandit sa ii fac un avertisment pentru recuperarea echipamentului.
Incercati varianta cu notificarea pentru predarea echipamentului de lucru.

Alte discuții în legătură

Notificare incetare cim Ioanam2010 Ioanam2010 Buna seara, Cum se recomanda transmiterea notificarii de incetare a CIM? Prin email este valida? Sediul firmei este in Cluj dar eu lucrez la un punct de ... (vezi toată discuția)
Abuz incetare cm camelia1000 camelia1000 Buna seara. Am fost angajata la o firma din Ilfov, contract pe perioada nedeterminata, perioada de proba 3 luni. Inainte de finalizarea perioadei de proba am ... (vezi toată discuția)
Notificare incetare cim fara preaviz Neagus Neagus Am fost angajat pe 23.03 iar in data de 02.04 am fost bagat in somaj tehnic. Pe 28.04 am notificat prin email angajatorul de incetarea contractului, fiind in ... (vezi toată discuția)