Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Notificare prin telefon
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Notificare prin telefon

Un angajat m-a anuntat prin telefon ca nu mai vine la serviciu. A lucrat 5 zile, deci a fost inca in perioada de proba.
Refuza sa vina la birou sa ni le returneze echipamentul de lucru si sa depuna notificarea.
Ce pot sa fac in cazul acesta?

Va multumesc!
Puteti formula dvs notificare in cauza pentru a inceta raportul de munca in perioada de proba.
Da, chiar acum l-am si incetat. Insa cum pot sa recuperez echipamentul de lucru?
Echipamentul de lucru trebuie sa fie returnat angajatorul la incetarea c.i.m. ? Aveti vreo dispozitie in acest sens?
Din pacate nu avem. M-am gandit sa ii fac un avertisment pentru recuperarea echipamentului.
Incercati varianta cu notificarea pentru predarea echipamentului de lucru.