Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate autorizatii necesare in Germania
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

autorizatii necesare in Germania

Buna ziua Am 22 de ani sunt lovit de multe chestii de "servici" si sunt hotarat sa deschid pentru inceput un fast food pe rulota in germania direct. Nu intreb de rulota ca asta stiu de unde sa cumpar si cum. Sunt curios daca stie cineva si imi va raspunde ce acte imi va trebuii pe germania si cat ma poate costa acele acte sa fiu in regula . Ma refer "autorizatii. . dreptul de a ma aseza cand sunt festivaluri"

Multumesc
Pentru informatiile dorite va trebui sa contactati Ambasada Romaniei din Germania
Adresa
Dorotheenstrasse 62-66, 10117 Berlin
Cum ajung la ambasada ?
Liniile S-Bahn S1, S2, S25, S5, S7, S75, S9 sau
Linia U-Bahn U6 - Statia Friedrichstrasse
Telefon: +49-30-212.39.202
Fax: +49-30-212.39.399
E-mail: office@rumaenische-botschaft.de
Program: luni - vineri 9.00 - 17.00
Telefon sectie consulara: +49-30-212.39.555
Fax: +49 (0)30 212 39 554
E-mail sectie consulara: konsulat.berlin@rumaenische-botschaft.de
Program cu publicul: luni - vineri 8.00 - 14.00
Program de lucru (ambasada)
luni - vineri 09:00 - 17:00
Program de lucru cu publicul (sectia consulara)
Luni-vineri: 8.00-14.00
Website
www.rumaenische-botschaft.de
www.berlin.mae.ro