Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Help
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Help

Lucrez la o societate care face mobilier ca operator masina de lipit cant si nu am intrat in posesia fisei postului pentru ca patronul nu vrea, sau poate pentru ca nu o are facuta! ma poate ajuta cineva cu un model? Va multumesc mult pentru intelegere!

SC……………………….. Aprobat Director ……………………..
Fisa postului nr. ………. Data Semnatura …………

COMPARTIMENTUL DENUMIREA POSTULUI

STUDII / PREGATIREA PROFESIONALA EXPERIENTA PROFESIONALA

CALITATI PROFESIONALE CALITATI PERSONALE
Competenta, spirit organizatoric (de ex) Obiectivitate, tact

RESPONSABILITATI (ATRIBUTII, LUCRARI, SARCINI)

Mentenanta echipamentelor (de ex)
Foloseste echipamentul din dotare-calculator, imprimanta-in conditii optime de lucru pt.a evita degradarea acestora.

Orice alte sarcini incredintate de Directorul de ………………………………, in conformitate cu pregatirea profesionala.

POZITIA IN ORGANIGRAMA - RELATII DE SERVICIU IN CADRUL SOCIETATII
Se subordoneaza: Directorului de ……………………
Are in subordine:……………………………………….-
Relatii functionale orizontale: serviciul ………………………, depozite…………………………….
Colaboreaza: ……………………………………………………………
Obligatia de a intocmi fisa de post revine angajatorului si nu dvs. Ca urmare, daca acesta nu va intocmeste fisa de post, nu veti raspunde disciplinar pentru neindeplinirea atributiilor specifice postului.
De acord si as mai adauga ca nu este suficienta existenta fisei postului. Important este ca aceasta sa fie comunicata angajatului ( dovada de luare la cunostinta) sau /si acceptare prin semnare. Numai asa este posibila atragerea vreunei raspunderi. Angajatul nu poate raspunde pentru ceva ce nu si-a asumat.Va spun din proprie experienta si am castigat proces asa.

succes
av. Ileana Schwarz
Da, dar as putea sa fac ceva gresit si sa ma puna sa semnez retroactiv! Si asta nu o s-o fac chiar daca raman fara servici!
Sunteti un angajat de admirat si responsabil si cu atitudine potrivita.
Toata stima!