Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Proces penal pe rol- cazier ?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Proces penal pe rol- cazier ?

Pentru angajare am nevoie de cazier judiciar si am un proces pe rol penal.
Va rog sa-mi spuneti si mie daca apare in cazier fapta sau nu. Mentionez ca procesul nu este terminat.

Multumesc mult!
Eu am intrebat daca apare pe cazier acum, pt ca vreau sa ma angajez si am nevoie de cazier judiciar curat.
Multumesc frumos!
Editat de moderator simonette12- motiv pct.1.3 din Regulament
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
Acum nu pentru ca aveti un proces pe rol, iar in cazul persoanelor fizice in cazierul judiciar se inscriu doar urmatoarele date:
Art. 9-Legea 290/2004 rep.- privind cazierul judiciar
În ceea ce priveşte persoanele fizice, în cazierul judiciar se înscriu date privind:
a) pedepsele, măsurile de siguranţă şi educative, pronunţate prin hotărâri judecătoreşti definitive;
b) renunţarea sau amânarea aplicării pedepsei, începerea, întreruperea şi încetarea executării pedepselor şi a măsurilor educative, suspendarea sub supraveghere a executării pedepsei, înlocuirea, eşalonarea şi achitarea amenzii penale;
c) amnistia, graţierea, prescripţia executării pedepsei, reabilitarea, caracterul politic al condamnării;
d) pedepsele şi măsurile pronunţate prin hotărâri penale definitive de instanţele judecătoreşti din străinătate, precum şi măsurile luate prin actele efectuate de organele judiciare penale din străinătate, dacă aceste hotărâri au fost recunoscute de organele române competente;
e) hotărârile definitive care impun rectificări în cazierul judiciar;
f) extrădarea.
Nu exista mentiuni in cazierul judiciar.