Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Donatie scoala
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Donatie scoala

Va solicit atentia cu privire la o donatie care urmeaza sa fie facuta scolii la care invata fiica mea. Donatia s-a realizat datorita solicitarilor mele catre o companie privata, de la care am primit raspuns pozitiv. Compania respevctiva va folosi o fundatie in acest sens pentru a legaliza aceasta donatie. Am inteles ca in documentele respective vor fi trecute doar responsabilii scolii si respectiv fundatia. Singurul lucru care dovedeste ca eu am obtinut aceasta donatie sunt mailurile. Ma ingrijoreaza faptul ca aceste donatii la un moment dat vor disparea din clasa unde invata fiica mea. Cum ma sfatuiti sa procedez pentru a avea un oarecare control, macar noi parintii, pe timpul celor 4 ani de zile de scoala? Mentionez ca bunurile donate sunt mobile.
nicollaeb, utilizator
Urmariti intocmirea procesului verbal de receptie, inregistrarea in contabilitate a acestor bunuri, iar an de an verificati daca sunt pe teren si sunt cuprinse in lista de inventariere a camerelor, conform legii.
ContSters331913, utilizator