Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita pentru rovigneta!
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita pentru rovigneta!

Buna ziua! As dori sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns daca se poate.Am de platit trei despagubiri pentru rovigneta din 2011.Daca le platesc acum desi dosarele au fost inainte spre judecatorii sau trimise catre executori judecatoresti mai pot fi executat silit daca am platit intre timp pana sa-mi vine somatie pentru executare silita?
Creantele se prescriu in 3 ani. Daca s-a formulat cerere de executare silita, puteti depune la executor judecatoresc dovada platii.
Sunte ti un fericit ca ati aflat, eu spre exemplu am primit poprirea pe cont fara sa fiu in vreun fel anuntata ca am fost data in judecata si ca sunt datoare pentru neplata rov., mai mult a trebuit sa platesc si taxa de executare silita care este destul de mare.
Mult succes.
Puteati formula contestatie - dc sunteti persoana fizica aveau obligatia de a va notifica cu adresa de infiintare a popririi.
dosarele dupa cum am vazut s-au judecat dar deocamdata nu am primit nicio somatie.daca eu ma duc sa platesc acele despagubiri si le arat dovada platii..mai imi pot cere sume pentru cheltuieli de executare?
Sunt persoana fizica
gi-jane2, moderator
Va pot cere cheltuieli de executare intrucat sunteti executat de o institutie de sta.