Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Serviciu de publicitate intr-o revista din UK, pe ...
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Serviciu de publicitate intr-o revista din UK, pe internet

Buna ziua
Sunt un SRL neplatitor de TVA, inregistrat in ROI. Doresc sa public o pagina de publicitate intr-o revista de specialitate publicata pe internet. Detinatorul revistei este un SRL din UK, neplatitor de TVA. Factura emisa de SRL-ul din UK trebuie declarat in D390, ca serviciu intracomunitar primit?
Multumesc
Nu
In 390 de declara tranzactiile intre platitori.
Ii dati codul dvs de la registru pt factura. Este o operatiune intre neplatitori de TVA