avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 632 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Serviciu de publicitate intr-o revista din UK, pe ...
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Serviciu de publicitate intr-o revista din UK, pe internet

Buna ziua
Sunt un SRL neplatitor de TVA, inregistrat in ROI. Doresc sa public o pagina de publicitate intr-o revista de specialitate publicata pe internet. Detinatorul revistei este un SRL din UK, neplatitor de TVA. Factura emisa de SRL-ul din UK trebuie declarat in D390, ca serviciu intracomunitar primit?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Vlajoaga Robert Mihai PFA , Consultant fiscal 11:56, 2 Octombrie 2014
Nu
In 390 de declara tranzactiile intre platitori.
Ii dati codul dvs de la registru pt factura. Este o operatiune intre neplatitori de TVA

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Trebuie sau nu d390? veraR veraR Buna ziua Revin cu intrebarea pusa ieri, cu mai multe detalii: Sunt un SRL neplatitor de TVA, inscris in ROI. Vreau sa public o reclama intr-o revista de ... (vezi toată discuția)
Achizitie intracomunitara de servicii irina.tranoiu irina.tranoiu Buna ziua, Am o firma neplatitoare de tva care are ca obiect de activitate activitati de realizare soft la comanda. Doresc sa fac o achizitie ... (vezi toată discuția)
Facturare cu sau fara tva? inregistrare roi? gistra gistra 1) Am o firma platitoare de TVA si prestez servicii IT la o firma neplatitoare de TVA din UK. In acest caz facturez cu TVA 0, TVA 24% sau fara TVA? 2) Am un ... (vezi toată discuția)