Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Participare plata asigurare
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Participare plata asigurare

O societate antreprenoare plateste o polita de asigurare pentru o lucrare, si se hotaraste ca si subatreprenorii sa participe la aceasta asigurare. Cum pot recupera banii de la subantreprenori daca societatea nu are ca obiect de activitate asigurari de buniri?
liliana05, utilizator
Buna ziua.
Prin refacturare.Pentru refacturare cheltuieli nu e nevoie sa aveti in statut obiectul de activitate respective
O zi buna
Adina Rus