Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Dosarul personal al angajatului
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Dosarul personal al angajatului

Imi puteti spune,va rog,daca in dosarul personal al profesorului angajat copiile de pe actele de studii trebuie sa fie legalizate sau nu? Daca este specificat acest lucru in vreun articol legal,va rog sa-mi dati nr .acestuia.Multumesc.
Vechimea efectiva nu include si perioada in care ati avut CFP.

Trebuie sa fie continua activitatea efectiva in invatamant.