avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2006 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Dosarul personal al angajatului
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Dosarul personal al angajatului

Imi puteti spune,va rog,daca in dosarul personal al profesorului angajat copiile de pe actele de studii trebuie sa fie legalizate sau nu? Daca este specificat acest lucru in vreun articol legal,va rog sa-mi dati nr .acestuia.Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:10, 2 Octombrie 2014
Vechimea efectiva nu include si perioada in care ati avut CFP.

Trebuie sa fie continua activitatea efectiva in invatamant.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Trecerea la alta grila de salarizare gabrielbercea gabrielbercea Sunt in situatia in care secretariatul scolii in care predau nu doreste sa imi acorde sporul de vechime pentru transa 10-15 ani si nici sporul de ... (vezi toată discuția)
Spor de vechime / stabilitate in invatamant ofarcas76 ofarcas76 Buna ziua, sunt in situatia in care secretariatul liceului in care predau nu doreste sa imi acorde sporul de vechime pentru transa 10-15 ani si nici sporul de ... (vezi toată discuția)
Spor de stabilitate alinutab2013 alinutab2013 Sunt profesor din anul 2004. In anul 2011 (4 luni :mai- august) si in anul 2014 ( 2 luni: martie, aprilie) m-am aflat in concediu crestere copil. In acest ... (vezi toată discuția)