Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... CASS de plata sau NU
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

CASS de plata sau NU

Va supun atentiei o speta din care poate lamurim pe toti cei interesati de obligatiile de plata a CASS-lui pentru venituri din chirii.
CASS-ul aferent veniturilor din chirii se datoreaza indiferent de contributia din salar?
Daca DA este tot de 5.5% si cu deducerea de 25%.
Daca NU care sunt conditiile? venituri lunare din salar de cat?
gianis a scris:
CASS-ul aferent veniturilor din chirii se datoreaza indiferent de contributia din salar?

Da.

gianis a scris:
Daca DA este tot de 5.5% si cu deducerea de 25%.

Da.