Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Ordonanta 55/2014
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Ordonanta 55/2014

buna ziua ! imi puteti spune ce se intampla in cazul meu dupa ce va povestesc urmatoarea problema : am semnat o adeziune la PLR (partidul liberal reformator ) si acceptanta de primire in partid si le am depus la primarie ,mai precis la secretarul primariei conform ordonantei 55/2014 privind migratia politica .,PLR inca nu este partid inregistrat legal ,are unele probleme la tribunal .Intrebarea mea este ,fiind ales local imi pier functia dupa cele 45 de zile daca partidul nu este inregistrat ,sau raman in fostul partid ,PPDD !
As putea sa imi depun o cerere de adeziune consilier local INDEPENDENT ,avand in vedere ca prima mea cerere la PLR se poate considera nula !
Puteti sa va depuneti mai bine optiunea sa deveniti independenti, fara sa va pierdeti calitatea dobandita in urma alegerilor de consilier local.
dar in ordonanta este specificat faptul ca o singura data se poate schimba partidul ! cat este de legal a doua oara ?
Daca ati depus cererea la PLR , atunci nu mai puteti depune o alta solicitare. Nu va pierdeti mandatul.