avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 896 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Spor gestiune
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Spor gestiune

Buna ziua,
As dori sa aflu nr legii, articolul, etc., prin care angajatorul este obligat sa-mi acorde spor pentru gestiune.
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:35, 13 Octombrie 2014
Acordarea unor sporuri trebuie sa fie prevazuta in c.i.m., in ccm aplicabil sau in reg.intern al acestuia sau in acte normative (pentru sectorul bugetar).

In lipsa unor astfel de prevederi, angajatorul nu are nicio obligatie in acest sens.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Spor gestiune tomaela tomaela Ce lege reglementeaza sporul de gestiune ? Sunt asistenta sefa si as vrea sa stiu daca am gestiune de peste 2 milioane sporul de gestiune este legal sa imi ... (vezi toată discuția)
Sporul de vechime viobarbu viobarbu Angajatorii sunt obligati sa ofere spor de vechime? Tatal meu are o vechime in munca de 27 de ani, iar actualul angajator nu ofera asa ceva. El este ingrijorat ... (vezi toată discuția)
Spor consilier juridic gaby1168 gaby1168 Buna ziua. Conform Legii 524/2003, Statutul cons. juridici precum si Codului Muncii consilirii juridici pot primi un spor de confidentialitate si un spor de ... (vezi toată discuția)