Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Spor gestiune
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Spor gestiune

Buna ziua,
As dori sa aflu nr legii, articolul, etc., prin care angajatorul este obligat sa-mi acorde spor pentru gestiune.
Va multumesc
Acordarea unor sporuri trebuie sa fie prevazuta in c.i.m., in ccm aplicabil sau in reg.intern al acestuia sau in acte normative (pentru sectorul bugetar).

In lipsa unor astfel de prevederi, angajatorul nu are nicio obligatie in acest sens.