Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Retragere din inteprinderea familiala
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Retragere din inteprinderea familiala

buna ziua,
detin cu sotia o afacere de tip inteprindere familiala,sotia a dobindit calitatea de viceprimar si este necesar sa se retraga,cum mai putem functiona legal cu aceaste afacere,pot sa fiu singur la i.f sau trebuie schimbata forma la oficiul comertului.multumesc,astept raspuns
In aceasta situatie nu puteti continua dumneavoastra singur , trebuie infiintata un SRL, PFA cum doriti.
multumesc,fiica mea este studenta,poate sa fie adaugata in componenta if,deci sotia se retrage si fiica intra in afacere,atunci poate functiona firma,ce dezavantaj are fiica studenta
Nu are niciun dezavantaj fata dvs, in acest caz.