avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 804 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... carte funciara
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

carte funciara

La oficiul de cadastru si publicitate imobiliara este obligatoriu stiu nr. cadastral si nr. de carte funciara,atunci cand cer un extras de informare?mentionez ca nu sunt eu proprietar si nu cunosc aceste date.stiu doar numele si adresa proprietarului.
Cel mai recent răspuns: Andreea Murgu , Avocat 17:54, 14 Octombrie 2014
Da , este obligatoriu.
Depuneti o cerere de consultare documente din arhiva. In baza numelui si a adresei puteti afla nr. de CF si nr. top.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Actul de propietate DaddyEngineer DaddyEngineer Buna ziua, As dori sa aflu si eu cum se poate obtine un extras de CF in conditiile in care nu am decat un act de propietate pe numele tatalui.Si nu am la ... (vezi toată discuția)
Cum pot afla numarul cadastral si numarul de carte funciara al unui imobil nicoleta_85 nicoleta_85 Buna, As dori sa obtin un extras de carte pentru informare cu privire la un imobil din Buc. Pe formularul de la OCPI trebuie completat si numarul ... (vezi toată discuția)
Carte funciara SPIREA SPIREA Cu siguranta proprietatea mea dispune de un nr la cartea funciara doar ca eu nu-l cunosc.In cazul in care nu am cadastrul si intabularea facuta si nu cunosc ... (vezi toată discuția)