Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... carte funciara
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

carte funciara

La oficiul de cadastru si publicitate imobiliara este obligatoriu stiu nr. cadastral si nr. de carte funciara,atunci cand cer un extras de informare?mentionez ca nu sunt eu proprietar si nu cunosc aceste date.stiu doar numele si adresa proprietarului.
Da , este obligatoriu.
Depuneti o cerere de consultare documente din arhiva. In baza numelui si a adresei puteti afla nr. de CF si nr. top.