Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Radiere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Radiere

In urma unei hotarari judecatoresti irevocabila din sept 2012,autoturismul apartine altei persoane. Aceasta nu si-a trecut masina pe numele sau nici nu a inmatriculat-o, desi o foloseste in alt judet. Amenzile de rovinieta imi vin mie . Ce pot face in aceasta situatie? Pot radia autoturismul? Ce ma sfatuiti ? Multumesc !
Cel mai bine pentru dumneavoastra este sa radiati masina , daca nu mai aveti actele puteti cere duplicat, la care anexati si hotararea judecatoreasca .