Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... carte de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

carte de munca

Buna ziua

Sunt din jud. HD dar am lucrat in Cluj la o firma care avea sediul in Bucuresti(aici am fost inregistrat ca angajat) 2006-2009. Cum as putea recupera cartea de muca sau unde ma pot adresa? Firma s-a schimbat.
Trebuie sa aflati unde este arhiva firmei , sau daca a fost preluata de noua firma. Puteti formula o adresa .
1. Puteti sa va adresati ITM-ului Bucuresti ,sa verifice daca in baza lor de date exista carnetul dvs de munca si sa-l solicitati , in caz afirmativ, sa vi-l trimita la ITM Hunedoara.

2. In caz negativ, sa va adresati fostului dvs angajator, sau in cazul in care acesta nu mai exista, va puteti adresa detinatorilor legali ai arhivei, in baza prevederilor Legii nr. 16/1996, a Arhivelor Nationale, cu modificarile si completarile ulterioare, art. 16 si urmatoarele.
Buna ziua
Multumesc de raspuns, dar cum as putea lua legatura cu ITM Bucuresti, deoarece eu stau in Vulcan (HD) si nu m-as deplasa pana in Bucuresti.
Oare pot depune o cerere la ITM Petrosani sa-mi trimita cartea de munca aici.
1. Date contact ITM Bucuresti :
Adresa sediu: Str. Radu Voda nr. 26-26A, sector 4

Email:itmbucuresti@itmbucuresti.ro

2. Despre ce societate este vorba ?
Cornel Vasile, Consilier juridic
L-am scris, dar nu au dat nici un raspuns. nici macar ca se va solutiona sau au luat-o in vedere.
Este vorba de TCE Logistca si curierat rapid (Grup RTC) asta a fost firma dupa aceea s-a schimbat in TCE Curiero