Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... carte de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

carte de munca

Buna ziua

Sunt din jud. HD dar am lucrat in Cluj la o firma care avea sediul in Bucuresti(aici am fost inregistrat ca angajat) 2006-2009. Cum as putea recupera cartea de muca sau unde ma pot adresa? Firma s-a schimbat.
Termenul de raspuns este de 30 de zile .

Cand ati depus sesizarea ?
pe 15.10.2014 cand v-am scris prima oara.

Am mai trimis in 01.10.2013 la ' alofm@s6.anofm.ro ' dar nu am primit nici buna ziua.
De atunci am renuntat sa le tot scriu mail-uri.
Pana pe 15.11.2014, veti primi raspuns de la ITM Bucuresti.
Multumesc frumos. Sper sa aveti dreptate.
Cu stima
Mozes Istvan
O completare:

TCE Logistica fiind o societate pe actiuni, aceasta posibil sa fi detinut aprobare de pastrare si completare a carnetelor de munca, la sediul societatii, conform art. 3, alin. 1 din Legea 130/1999 republicata, ulterior abrogata de OUG nr.123/2010 , la data de 01.01.2011.

In aceasta situatie, carnetele de munca nu au fost in custodia ITM-ului. Acestea au fost patrate si completate de catre societatea angajatoare.