Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Amenintare cu mesaje pe telefon
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Amenintare cu mesaje pe telefon

De cateva zile sunt amenintata prin mesaje- sms pe telefon.....cum procedez.
Ce trebuie sa fac. Imi este frica pentru mine si familia mea.
Multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~
Formulati plangere la politie daca cunoasteti persoana care va ameninta sau in cazul in care nu o cunoasteti sesizati politia cu problema dvs.Incercati sa priviti obiectiv amenintarea una este sa va ameninta un interlop si alta un vecin pt un conflict din parcare.
si care este diferenta dintre amenintarea interlopului si cea a vecinului ?
pana la urma nu este unul si acelasi lucru de natura penala ?
~ Conținut șters la cerere ~
Daca eu va amenint cu bataia(tinand cont ca nu ne cunoastem si este putin probabil sa ne intalnim ) in mod certl ca aceasta amenintare nu o sa sa va produca o temere reala,daca stau in fata dvs cu o bata atunci amenintarea respectiva in mod logic va poate produce un sentiment de teama rezonabil.-ref la postarea userului separatistul.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat