Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Compensatii pt proprietati din Bucovina
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Compensatii pt proprietati din Bucovina

Buna ziua tuturor!As dori niste informatii legate de Legea 290/2003 privind acordarea de despăgubiri sau compensaţii
cetăţenilor români pentru bunurile proprietate a acestora,
sechestrate, reţinute sau rămase în Basarabia, Bucovina de Nord şiŢinutul Herţa, ca urmare a stării de război şi a aplicării Tratatului de pace între România şi Puterile Aliate şi Asociate, semnat la Paris la 10 februarie 1947...
Stie cineva in ce stadiu se afla?S-a inceput acordarea despagubirilor?
Stie cumva cineva(sau a fost publicat undeva) cuantumul acestor despagubiri?...mai clar:care este valoarea de despagubire pt metrul patrat de teren agricol sau intravilan?...Poate stiti aceasta valoare si pt despagubirile acordate celor din Cadrilater...
Cu multumiri anticipate...alex
Daca aflati ceva in legatura cu subiectul, v-as ruga sa ma anuntati si pe mine. Sunt interesata. Valabil si viceversa, daca obtin eu informatii:)
Daca as stii ca ma primeste prefectul, i-as ocupa timpul pretios cu o audienta...
Eu nu am primit nici macar instiintare ca mi s-a 'conexat' ultima depunere de acte cu dosarul depus initial.
Va raman recunoscatoare