Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Cum imi protejez site-ul si continutul lui?
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Cum imi protejez site-ul si continutul lui?

Mi-a fost copiat continutul site-ului, inclusiv pozele cu watermark au schimbat doar design-ul. Concurentii isi fac publicitate pe baza mea. Cum trebuie sa procedez? Unde sa ma adresez?
atacul de tip phishing reprezintă o formă de activitate infracțională care constă în obținerea unor date confidențiale, cum ar fi date de acces pentru diferite aplicații de orice tip ,aplicații de comerț electronic sau copierea propriuzisa a site-ului si a informatiilor din interiorul acestuia.
legal , nu prea aveti ce sa-i faceti celui care a copiat activitatea , fondul si culorile site-ului , deasemei si modul de activitate al acestuia .
daca ati fi inregistrat la OSIM site-ul , altfel ati fi discutat cu cei care va administreaza domeniul .
ContSters324606, utilizator
Din punct de vedere legal este vorba de incalcare a drepturilor de autor (piraterie informatica). Dar ma tem ca Politia nu va face nimic, cel putin daca nu s-au produs infractiuni foarte grave (daune mari).