Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Angajatorul ma impiedica sa particip la un proces
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Angajatorul ma impiedica sa particip la un proces

Incepand cu 2011 sotia mea a fost numita curator pentru o persoana cu handicap, printr-o decizie a a primariei. Acum a primit o citatie de la tribunal prin care o persoana cere sa ii fie incredintata tutela, A cerut o zi de concediu (pentru ca mai are zile de concediu) pentru a se prezenta la tribunal, anexand si o copie de pe citatie. I s-a refuzat ziua de concediu, angajatorul motivand ca nu este necesara prezenta la tribunal... A primit si o adresa din partea angajatorului in care se spune ca avocatul institutiei mentioneaza ca nu este necesara prezenta in instanta!!! Ce se poate face in acest caz?
cristineldutu, utilizator