Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... PERSOANA NEREZIDENTA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

PERSOANA NEREZIDENTA

Societate are numit prin Act constitutiv un administrator persoana fizica cu rezidenta in UE (nu este roman).
Sub ce forma se poate face renumerarea lui si care sunt contributiile care se platesc
Multumesc
Sub forma unei indemnizatii poate fi remunerata acea persoana.

Indemnizatia administratorului strain si plata contributiilor datorate.
[ link extern ] /