Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Judecator de camera preliminara - ce inseamna si cu ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Judecator de camera preliminara - ce inseamna si cu ce se ocupa ?

Intr-un articol publicat astazi pe acest site se scrie:
"Dispozitiile din Codul de procedura penala care stabilesc ca judecatorul de camera preliminara se poate pronunta asupra plangerii fara participarea petentului, a procurorului si a intimatilor au fost declarate neconstitutionale de catre Curtea Constitutionala (CCR), se mentioneaza intr-un comunicat publicat ieri pe site-ul institutiei. "

Ce inseamna ca un judecator este un judecator de camera preliminara ?
Cu ce se ocupa ?
Buna seara :Ointrebare va rog;Cat dureaza pina la proces dupa ce am primit Comunicarea de incheiere preliminara penala!
mihai22347, utilizator
Au trecut cele 6 luni de cand mia fost retinut permisul ,plus 18 zile