avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 114 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Judecator de camera preliminara - ce inseamna si cu ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Judecator de camera preliminara - ce inseamna si cu ce se ocupa ?

Intr-un articol publicat astazi pe acest site se scrie:
"Dispozitiile din Codul de procedura penala care stabilesc ca judecatorul de camera preliminara se poate pronunta asupra plangerii fara participarea petentului, a procurorului si a intimatilor au fost declarate neconstitutionale de catre Curtea Constitutionala (CCR), se mentioneaza intr-un comunicat publicat ieri pe site-ul institutiei. "

Ce inseamna ca un judecator este un judecator de camera preliminara ?
Cu ce se ocupa ?
Cel mai recent răspuns: mihai22347 , utilizator 20:53, 18 Martie 2023
Buna seara :Ointrebare va rog;Cat dureaza pina la proces dupa ce am primit Comunicarea de incheiere preliminara penala!
Ultima modificare: Sâmbătă, 18 Martie 2023
mihai22347, utilizator
Au trecut cele 6 luni de cand mia fost retinut permisul ,plus 18 zile

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plangere impotriva ordonantei de nup in instanta Laura50 Laura50 Am primit ordonanta de NUP de la prim procuror dar instanta de judecata a admis plangerea impotriva acestei ordonante si a admis cererea spre judecare pe ... (vezi toată discuția)
Nup - instanta, consultare dosar vrica vrica Un partener de afaceri a depus la Parchetul de pe langa Judecatoria Sectorului o plangere penala impotriva adminstratorilor societatii mele In Martie am primit ... (vezi toată discuția)
Lntrebare citare martori Agripina1 Agripina1 daca am facut plangere in instanta impotriva ordonantei procurorului /plangere de neurmarire /netrimitere in judecata art.340 ncpp vor fi citate si partile sau ... (vezi toată discuția)