avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 933 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... A doua cale de acces
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

A doua cale de acces

Buna ziua !
Vreau sa va intreb va rog daca la o curte privata imi trebuie aprobare/autorizatie pentru a doua poarta(cale de acces) care se invecineaza cu un drum public.Va multumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Buna seara, as vrea sa aflu daca pentru a aduce pamant si al ... Iulianaop Iulianaop Buna seara, as vrea sa aflu daca pentru a aduce pamant si al nivela ( pe proprietatea mea respectiv o gradina cumpărate recent, in prelungirea curtii) in ... (vezi toată discuția)
Utilizare drum de servitute cdinca cdinca Buna ziua, Curtea aflata in proprietatea mea se invecineaza cu un drum de servitute de care beneficiaza mai multe familii. Din pacate, vecinii mei folosesc ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, urmaresc sa cumpar un teren cu acces printr-o curte ... Lucky82 Lucky82 Buna ziua,urmaresc sa cumpar un teren cu acces printr-o curte comuna,intrebarea mea este daca as putea in viitor sa schimb accesul terenului prin spate unde da ... (vezi toată discuția)