Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Despagubire civila proces penal lovituri cauzatoare de ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Despagubire civila proces penal lovituri cauzatoare de moarte

Ce demersuri trebuie facute pentru recuperarea daunelor materiale dupa pronuntarea sentintei?
Am uitat sa mentionez ca vinovatul este minor si se afla in cresterea bunicii..
gi-jane2, moderator
va trebui sa puneti in executare hotararea. chiar daca inculpatul este minor, despagubirile vor fi achitate de catre partea responsabila civilmente.
V-ati constituit parte civila in cadrul procesului penal?
da
Trebuia sa introduceti in cauza pesoana responsabila civilmente (parintele) si sa aveti o hotarare care sa il oblige civil pe acesta. Acum e tardiv. Puteti numai sa executati minorul.