Forum Discuţii juridice Executare silită Contestatie la executare tardiva
Discuție deschisă în Executare silită

Contestatie la executare tardiva

Ce sansa ori prin ce metoda, mai am sa ma opun unei executari daca am sarit din termen,si clar ar fi respinsa ca tardiva?As putea cu ocazia infiintarii popriri?
da. poate fi atacat orice act de executare.
Depinde ce anume exact va doriti sa atacati.
Este vorba de o incuviintare executare silita din 2011 dar nu eram pe acasa ca sa o pot contesta la acel moment,si acum mi-a venit poprire pe salar,mentionez ca nu recunosc suma si nici debitul.Cum ar trebui sa procedez?
geo-vem, utilizator
Executarea silita e perimata si puteti cere desfiintarea ei. Ar trebui sa apelati la avocat.
Va multumesc!