Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Numai vreau sa fiu girant
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Numai vreau sa fiu girant

Buna Ziua,
Am si eu o intrebare: Acum 3-4 ani sora mea a facut un credit la un C.A.R la care eu m-am pus girant..de anul trecut nu isi mai achita ea ratele ci i le achit eu..dar nu o sa mai am posibilitate.Spune-ti va rog ce as putea face si daca as putea face ceva sa numai fiu girant la ea...nu vreau sa mi puna proprire pe salar sau am executare silita...
VA ROG TARE MULT SA IMI DATI UN RASPUN CAT MAI URGENT
Din pacate tine strict doar de sora dvoastra. Ea tre sa se adreseze bancii ptr eliminarea dvoastra din conventia de cred si sa corespunda cerintelor ACTUALE ale bancii. Sunt in aceeasi situatie, cu fosta sotie, desi am in hotararea de divort/partaj necesitatea novarii creditului imobiliar (adica eliminarea mea din pozitia de codebitor/girant). :(
va multumesc frumos pt raspuns...sper sa pot rezolva ceva