Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Masura 112
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Masura 112

Buna seara,
As dori sa accesez fonduri europene pe masura 112 , insa fosta mea sotie in perioada cand eram casatoriti a beneficiat de aceasta masura. Este posibil sa fiu respins din aceasta cauza?
Nu. Altele sunt criteriile in stabilirea eligibilitatii unui proiect.
Masura 112 din vechiul PNDR este Sub-masura 6.1-Sprijin pentru instalarea tinerilor fermieri in PNDR 2014-2020 si puteti citi informatii despre aceasta la pag. 246
[ link extern ]
pentru o plantatie de nuci stie cineva de cat teren am nevoie?
In noul PNDR sprijinul pentru instalarea tinerilor fermieri este de minimum 15.000 de Euro pentru o exploataţie agricolă cu dimensiunea minimă de 12.000 euro (valoare Producţie Standard), iar peste această dimensiune, sprijinul pentru instalare va creşte proporţional cu dimensiunea exploataţiei , dar nu va putea depăşi 50.000 de Euro/ exploataţie.
In cazul plantatiei de nuci valoarea productiei standard este de 1556,94 euro/ha.
Este util sa cititi de la pg 208 la urmatorul link
[ link extern ]
si:
[ link extern ]