avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 662 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Masura 112
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Masura 112

Buna seara,
As dori sa accesez fonduri europene pe masura 112 , insa fosta mea sotie in perioada cand eram casatoriti a beneficiat de aceasta masura. Este posibil sa fiu respins din aceasta cauza?
Cel mai recent răspuns: Daniela Bolog , Consultant credite si finantari 09:29, 27 Noiembrie 2014
Nu. Altele sunt criteriile in stabilirea eligibilitatii unui proiect.
Masura 112 din vechiul PNDR este Sub-masura 6.1-Sprijin pentru instalarea tinerilor fermieri in PNDR 2014-2020 si puteti citi informatii despre aceasta la pag. 246
[ link extern ]
pentru o plantatie de nuci stie cineva de cat teren am nevoie?
In noul PNDR sprijinul pentru instalarea tinerilor fermieri este de minimum 15.000 de Euro pentru o exploataţie agricolă cu dimensiunea minimă de 12.000 euro (valoare Producţie Standard), iar peste această dimensiune, sprijinul pentru instalare va creşte proporţional cu dimensiunea exploataţiei , dar nu va putea depăşi 50.000 de Euro/ exploataţie.
In cazul plantatiei de nuci valoarea productiei standard este de 1556,94 euro/ha.
Este util sa cititi de la pg 208 la urmatorul link
[ link extern ]
si:
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sub-măsura 6.1. „sprijin pentru instalarea tinerilor fermieri” Monica_2015 Monica_2015 Buna ziua, Stiti cumva daca pentru a accesa sub-măsura 6.1. „Sprijin pentru instalarea tinerilor fermieri” din noul PNDR 2014-2020 este obligatoriu ca ... (vezi toată discuția)
Masura 6.1 ciorca ciorca BUNA ZIUA, AS DORI SA STIU CARE ESTE NUMARUL NECESAR DE PUNCTE SO PENTRU ACCESAREA MASURI 6.1 TINERI FERMIERI ,PENTRU SUMA MAXIMA. VA MULTUMESC (vezi toată discuția)
Finantare pentru utilaje agricole! florinsadova florinsadova Va rog sa ma scuzati daca aceasta intrebare nu i-si gaseste locul in acest site>Exista proiecte tip pentru achizitionarea unui tractor? (vezi toată discuția)