Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurari agricole
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurari agricole

Buna ziua.As dori sa imi spuneti care este perioada din an in care se poate incheia o asigurare a unei culturi de vita de vie.si de ce documente am nevoie?
Va rog sa imi spuneti si daca in momentul de fata statul acorda ceva despagubiri pentru culturile de vita de vie distruse in totalitate de grindina chiar daca acestea nu au fost asigurate la o firma de asigurari de catre proprietari.Mentionez ca via pe care o detin a fost distrusa de trei reprize de grindina ce au lovit judetul Buzau iar recolta a fost zero.Multumesc anticipat.
V-as recomanda sa luati legatura cu un broker specializat pe agricultura, Agricover. Ei fac putin mai mult decat asigurari si cu siguranta va pot consilia cu privire la toate reglementarile legale din domeniu. Daca ajungeti pe pagina dansilor cautati sectiunea de asigurari: [ link extern ]
Multa bafta!