Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Sunt obligat la plata daunelor morale si nu am bani- ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Sunt obligat la plata daunelor morale si nu am bani- cum sa procedez?

am primit o condamnare cu suspendare si sunt obligata sa platesc daune materiale problema mai grva e ca nu am banii necesari si vreau sa stiu cum pot proceda ca sa pot plati din salar... trebuie sa fac recurs? ...
Buna seara!

Nu e nevoie sa faceti recurs pentru a putea plati din salariu. Totusi faceti recurs daca vrei sa micsorati suma...si bine-nteles, daca aveti motive.

Ca sa platiti din salariu, executorul judecatoresc angajat de cealalta parte va putea proceda la acest mod de executare.

Cu stima.
trebuie neaparat sa aratati ca faceti tot posibilul sa platiti, astfel incat sa nu vi se revoce suspendarea executarii. oricum cf cedo , nimeni nu poate fi inchis pt incapacitatea de plata a unei datorii