Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... alcool la volan
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

alcool la volan

am avut 1,36 la prima proba biologica si la a doua 1,24 la ce sa ma astept stie cineva daca as putea ramane cu permisul,numai suspendat nu anullat?
la aceasta alcoolemie , care este cu mult peste limita legala admisa chiar si la a 2-a proba.....va puteti astepta la naularea permisului.
E cam greu de spus ce va iesi ca sa va pot spune ceva incurajator.
Daca nu ati facut accident ati mai avea o sansa.
Va tineati pe picioare sau v-au tinut politistii?

avocat Claudiu Lascoschi
si eu sunt cam in aceeasi situaitie.....dak vrei sa vb -alexionut84@yahoo.com
Depinde de circumstantele producerii accidentului .Poate fi incidenta chiar o amenda administrativa...Recomand angajarea unui avocat.
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat
Dupa alcoolemia care ati avut-o, cred ca vi s-a intocmit un dosar penal , vi s-a retinut permisul si ati primit o dovada inlocuitoare fara drept de conducere.
Va recomand sa va luati un avocat mai ales daca ati avut antecedente...