Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Cadru legal meditatii
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Cadru legal meditatii

Buna seara,
Sunt invatatoare si am cateva solicitari de meditatii. Nu e ceva ce fac frecvent, sunt deja prinsa in ore la scoala de dimineata pana seara.
As accepta meditatiile, dar nu imi place postura in care sunt pusa, aceea de a lua bani la negru. Stiu ca se practica..dar mie nu mi se pare in regula.
Care e cea mai simpla varianta legala pe care as putea-o gasi pentru meditatii ocazionale?
Multumesc!
Infiintare PFA cu cod CAEN 8559.
Multumesc frumos! Ma puteti ajuta cu costurile orientative pe car ele presupune un pfa? nU ma intereseaza neaparat infiintarea, cat mentinerea lui in viata, ca sa zic asa...am taxe de platit la norma fixa sau in functie de cat lucrez?
Puteti studia acest link pt varianta de impozitare
www.avocatnet.ro/content/art...
in ceea ce priveste costurile pt infiintarea unui PFA, le aveti aici:
www.avocatnet.ro/content/art...