Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Cod Caen -alpinist utilitar
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Cod Caen -alpinist utilitar

buna ziua
vreau sa infiintez PFA-pentru servicii de alpinist utilitar.Va rog frumos sa-mi spuneti ce cod Caen trebuie sa pun .va multumesc pt.raspuns

8122 Activitati specializate de curatenie a cladirilor, mijloacelor de transport, masini si utilaje
Aceasta clasa include activitati de:
-curatenie exterioara a cladirilor de toate tipurile, inclusiv birouri, fabrici, magazine, institutii si alte imobile comerciale si profesionale precum si cladiri rezidentiale
-activitati specializate de curatenie pentru cladiri cum ar fi : curatarea ferestrelor, curatarea cosurilor, curatarea semineurilor, sobelor, furnalelor, incineratoarelor, cazanelor, conductelor de ventilatie, unitatilor de evacuare
-curatarea masinilor industriale
-alte activitati de curatenie a cladirilor si masinilor industriale, n.c.a.

Aceasta clasa exclude:
- curatarea cu abur, sablarea si activitati similare, pentru exteriorul cladirilor, vezi 4399