Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... C.C.C.si C.prenatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

C.C.C.si C.prenatal

Buna ziua.Am o nelamurire daca puteti sa ma ajutati.Am fost angajata timp 3ani la o societate in sat in luna august 2014 am nascut inainte de naster am luat concediu medical din motive de sanatate din cauza sarcinii .Cererea am depus-o pe31 octombrie atunci am primit -o de la sef banii primesc si pe acea luna,dar acele 42 de zile cine imi da banii si cand statul sau seful unde am lucrat eu pana acum nu am primit nimic .Vamultumesc
Nu e o cerere este o sesizare catre CJAS in care povestiti asa cum ati spus aici.
VA multumesc mult .am informat seful iar el mi-a raspuns ca eu vreau tot adica si banii pe concediu pe 2luni este corect raspunsul lui deci eu o sa fac aceea sesizare.Multa sanatate.
maryuta, utilizator